Владислав Джулай працює над створенням вітчизняного тепловізора

Владислав Джулай працює над створенням вітчизняного тепловізораЧеркаський студент Владислав Джулай став знаменитістю: про нього не лише розповіли черкаські ЗМІ, а й показали центральні канали. 21-річний хлопець змайстрував перетворювач напруги, який можна використовувати в польових умовах, до того ж при низьких температурах. Таке замовлення талановитий винахідник отримав від бійців із фронту. Інформує власний кореспондент «Нової Доби».

– Зателефонував мій друг-волонтер Юрій і сказав, що потрібен перетворювач напруги, бо військові в зоні АТО не мають можливості заряджати електропристрої: мобільні телефони, планшети, рації, – розповідає Владислав Джулай. – Я захопився цією ідеєю, прочитав багато літератури. Деталі були, бо займаюся електронікою давно й назбирав їх. Правда, спалив не одну схему, але домігся потужності 100 Вт. Це не винахід, а відкриття, бо на основі наявних схем я методом експериментів розробив унікальну схему. На роботу пішло 3 – 4 дні. Це перший вітчизняний такий перетворювач напруги, відразу в нього можна підключити 5 приладів.

«Перетворювач напруги з 12 на 220 Вольт, потуж­ністю майже 100 Вт, підключається до автомобільного чи іншого акумулятора, який має напругу 12 Вольт. Собівартість такого приладу, за словами відкривача, приблизно 250 грн, тоді як китайський коштує щонайменше 1 000 грн. Особливість цього приладу – він працює при -20... -30 градусах. Китайські ж вироби мають мікросхеми, які відмовляють уже при температурі +5 і нижче, тобто вони призначені для теплих приміщень, автомобілів
Відкриттям студента зацікавилася обласна влада й виділили кошти на 10 таких приладів – пробну партію.

– Сподіваюся, це буде реальна допомога нашій армії. Друзі з мого міста, які зараз на фронті, телефонували й сказали, що чекають на мої прилади, бо в полі, лісосмугах та й у деяких населених пунктах немає електроенергії, – не приховує задоволення своєю роботою Владислав Джулай. – Прилад можна використовувати ще й для туристичних поїздок.

Владислав народився в Кіровограді, згодом сім’я переїхала в Ульяновку цієї ж області. Тут хлопець 2010 року закінчив ПТУ №11 за спеціальністю «автокранівник». Однак хотів продовжити навчання. Шукав навчальні заклади в Інтернеті й до вподоби йому припав Черкаський політехнічний технікум.
– Тут дуже сподобалося навчатися, займався й у гуртку, де паяв схеми, ремонтував різну електроніку: комп’ютери, осцилографи, телефони, телевізори, – каже Владислав. – Усе це приносять небайдужі люди, які не хочуть викидати непридатні прилади, а знають, що тут є студенти, яким це знадобиться.
Отримавши диплом автоелектрика, здібний хлопець вступив на 3-й курс факультету «Комп’ютеризовані технології, машинобудування і дизайн» Черкаського державного технологічного університету. Нині навчається на інженера-автомеханіка.

– Зараз розробляю схеми тепловізора. Уже є деякі напрацювання. Потрібен спонсор, хоча я намагатимуся зробити його недорогим на відміну від імпортних, – ділиться планами студент. – Це поки розробки. Навіть не знаю, коли буде результат. Сам вивчаю, шукаю про це матеріали, де тільки можна. Тепловізор дуже потрібний нашим військовим. Він реагує на тепло: людину, машину, фіксує це своїми датчиками й виводить на дисплей різні кольори. Хочу зробити такий прилад, щоб реагував на об’єкти на відстані до кілометра. Це буде дійсно значна допомога нашим бійцям.

Джерело http://novadoba.com.ua/16653-vladyslav-dzhulay-pracyuye-nad-stvorennyam-vitchyznyanogo-teplovizora.html