2003, № 50 Золотий запас душі

21 березня у актовому залі технікуму відбулася презентація п’ятої  поетичної збірки поета Геліодора Блонського. На зустрічі були присутні гості – Голова черкаської обласної спілки письменників України Г. П. Білоус, письменник М. Т. Негода, Лауреат премії ім. В. Симоненка 2002 р. поет        О. К. Лищенко, викладачі, працівники та студенти.

Відкрив презентацію головний редактор газети «Політехнік» П. Т. Дробишев.  Поздоровивши поета з новою збіркою і побажавши йому творчих успіхів та знахідок, він подарував Геліодору Геліодоровичу  спеціально підготовлену ексклюзивну збірку  віршів (понад 30!), які були надруковані у газеті протягом 1998–2003рр.

Надзвичайно точними у висловленні своїх почуттів назвав вірші  Г. Блонського Голова черкаської обласної спілки письменників України Г. П. Білоус, а книжку – «світлою, шедеврально виданою». «Його (Г. Блонського) вірші – як золотий запас душі», – сказав він  наприкінці свого виступу.

У своєму поздоровленні письменник Микола Негода особливу увагу приділив віршу «Аномалія осені». «Восени я бачив розквітлу вишню і хотів сам написати про це, але, на жаль, так і не зібрався, а у Геліодора Геліодоровича вірш вийшов дуже гарний».

Поет О. К. Лищенко також хотів прочитати «Аномалію осені», але, щоби не повторювати вірш втретє,  прочитав «Стежина пам’яті моєї» – вірш, який дав назву усій збірці.

Багато щирих, теплих слів було сказано під час презентації. Присутні вільно підходили до мікрофона, щоби привітати автора, поздоровити його з новою збіркою, висловити свої побажання. Студенти читали вірші і усі, затамувавши подих, слухали їх та аплодували, висловлюючи цими щирими оплесками своє захоплення.

Закриваючи презентацію, Геліодор Геліодорович подякував за теплі слова, подарував студентам книжки віршів зі своїм автографом, прочитав декілька зовсім нових віршів із записника.

А тепер хочемо познайомити вас з віршем, який увійде до наступної, шостої збірки, над якою зараз працює поет:

ЖІНОЧІ ОЧІ

В очах замріяна весна,

Небесна просинь загадкова,

Хмільна енергія вина,

Таїнь туманна світанкова.

Красою дорогих перлин

Бажання первоцвіт буяє,

Морських глибин аквамарин

Алмазними зірками сяє.

В очах романтика весни,

Барвінку зелень серед снігу,

Виблискує янтар сосни

І ніжність, що розтопить кригу.

В очах закохана весна,

Криниця зоряної ночі,