2006, № 82 День українського козацтва

13 жовтня в технікумі  відбулось святкування Дня українського козацтва і Покрови Пресвятої Богородиці.

У святі взяли участь студенти 1-х курсів, які вивчають предмет «Захист Вітчизни». Були запрошені і представники ПТУ №15. Також до нас завітали  секретар міської ради А. П. Калинчук, крайовий отаман Всеукраїнської організації українського козацтва О. В. Туз, єпископ Чигиринський та Черкаський – отець Іоанн.

У зв’язку із тим, що козацькі організації ставлять собі за мету оборонно-патріотичну роботу та спортивно-фізичне виховання молоді – вони безпосередньо взяли  участь у проведенні свята.

Перша спроба провести подібне  дійство відбулася весною.

(Бажаючі можуть прочитати більш  детально  про «Конкурс строю та пісні» у     № 79 «Політехніка».)

Цього разу на свято були запрошені високоповажні гості, а циклова комісія фізичного виховання надала допомогу в організації та проведенні дійства.

За мету ставилося  патріотичне виховання молоді, спроба нагадати про наші славні козацькі традиції, які ми не маємо права забувати. Зрозуміло, що це й підготовка студентів до майбутньої служби у Збройних силах. Можливо  не всі вони служитимуть, але головні навички повинні отримати.

Після закінчення свята проводилось опитування, яке показало, що студентам дуже сподобалось і вони  чекають продовження.

За результатами конкурсу строю і пісні  місця розподілилися таким чином: І-е місце виборола група ПС 1-1, до речі, саме ця група посіла й І-е місце у «Козацьких розвагах», ІІ-е місце за групою ОМ 1-1, ІІІ-є місце – ЕК 1-1,2.

Взагалі хлопці показали непоганий стройовий вишкіл та стройову підготовку як в одиночному складі, так і в складі  підрозділів.

Звичайно ж, співали багато різноманітних старовинних  козацьких пісень, але не обходили й сучасних – так завзято лунали пісні А. Миколайчука  про «Отамана»,  «Така наша доля».

Відповідно до звичаїв та традицій, які передали через віки наші предки, у козаки були посвячені деякі з наших студентів.

Таку посвяту козаки сприймають як віру – на все життя. Це духовне таїнство, у якому  взяли участь ті студенти, які висловили бажання це зробити, адже це був їхній власний вибір – ніхто їх до того не змушував. Вони урочисто склали присягу перед своїми товаришами і перед Богом, що й було закріплено священиком.

Ці хлопці назавжди у душі залишаться козаками, частиною древнього козацького  роду, адже, можливо, вперше у житті, вони відчули себе дорослими та відповідальними.

З’явилася думка, що подібні свята треба готувати та проводити частіше і виходити на більш широкий загал. Відповідно до програми патріотичного вишколу проводиться оборонно-спортивна гра «Сокіл» або, по-іншому, – «Джура». Ця гра була затверджена міністром освіти ще кілька років тому.

Висловлюємо велику подяку керівництву, яке із розумінням поставилося до організації та проведення свята.

Такий досвід необхідно розповсюджувати і по інших навчальних закладах.

Суть оборонно-патріотичного виховання полягає не тільки в збереженні старовинних  козацьких традицій, але й у збереженні традицій, закладених дідами та прадідами – тобто тими, хто був ближче до нас у часі.

Планується підготувати і провести до 9 травня масштабніший захід із залученням ветеранів  Другої  світової війни. Адже це наша історія і не слід її забувати!

Бесіду із викладачем допризовної підготовки О. А.Щербатим  провів  головний редактор газети „Політехнік” П. Т. Дробишев