У тісному зв’язку з виробництвом

Своєю енергетичною потужністю Черкащина великою мірою завдячує тим професійним кадрам, яких, починаючи з 1922 року, готує Черкаський політехнічний технікум – один із найпрестижніших вищих навчальних закладів І-го рівня акредитації не тільки в області, але й в Україні.

Викладачі електротехнічного відділення технікуму тісно співпрацюють із виробництвом.  Для підготовки  висококваліфікованих спеціалістів середньої ланки – техніків-електриків - велика кількість виробничих екскурсій та занять організовуються безпосередньо на виробництві.  Заняття на електротехнічних підприємствах області проводяться за участю провідних фахівців цих підприємств. Однією із таких базових установ є ПАТ «Черкасиобленерго». За підтримки керівників цього підприємства технікум створює полігон енергозберігаючих технологій  та  навчальну підстанцію 35/10/0,4 кВ. Працівники ПАТ «Черкасиобленерго» мають можливість проходження курсів підвищення кваліфікації на базі технікуму.

Одним із нещодавніх спільних заходів (за пітримки директора технічного ПАТ «Черкасиобленерго» – Гончаренка Анатолія Олексійовича) стала поїздка 22 жовтня на Канівську ГЕС для студентів електротехнічного відділення, де вони ознайомились із технологічними процесами та обладнанням європейського рівня.

Директор Канівської ГЕС - Гринь Василь Андрійович - пояснив присутнім особливості роботи електромашинних агрегатів з вироблення електричної енергії, принципів передачі електроенергії в енергосистему, обліку електроенергії та перспективи реконструкції і розвитку Канівської ГЕС.

Поїздка до Канева стала для студентів поштовхом до створення нових ідей, які можна здійснити в процесі навчання. Так, під враженням від екскурсії частина студентів випускного курсу виявила бажання виконати дипломні проекти з практичним застосуванням, пов’язані з виготовленням макетів енергогенеруючих установок.

Сучасна електроенергетична галузь України продовжує невпинно розвиватися. І вона постійно потребує висококваліфікованих фахівців. Тож і проблем із працевлаштуванням випускників ЧПТ не буде виникати (а це для сучасної молоді є особливо актуальним!). Оскільки кваліфікаційною характеристикою випускника ЧПТ передбачено: посади інженера-електрика та техніка-електрика з монтажу і наладки електрообладнання, технічного обслуговування і експлуатації електроустановок, контрольно-вимірювальних приладів і засобів автоматики.

Хочемо висловити подяку правлінню ПАТ "Черкасиобленерго" в особі Гончаренка Анатолія Олексійовича за надану можливість для майбутніх фахівців-електриків.

Голова циклової комісії Добридень Віта Анатоліївна

Фото з екскурсії до Канівської ГЕС