Поводир

16.12.2014 р. студенти-першокурсники під керівництвом заступника директора з виховної роботи Сердюка С.Г. та наставників груп мали нагоду подивитися український історичний драматичний фільм режисера і сценариста Олеся Саніна «Поводир», що вже наробив чимало галасу серед української громадськості. В основу сюжету покладено мандри Радянською Україною американського хлопчика та українського сліпого музики напередодні та під час Голодомору. Світова прем'єра фільму відбулася на Одеському міжнародному кінофестивалі 16 липня 2014 року. 9 вересня 2014року Український Оскарівський комітет обрав фільм «Поводир, або Квіти мають очі» представляти Україну у номінації «Найкращий фільм іноземною мовою» на здобуття премії «Оскар» 2015 року.

Події фільму відбуваються у 1932-1933-х роках в УРСР у часи індустріалізації, колективізації та напередодні і під час Голодомору й репресій представників Розстріляного відродження.  Основою сюжету кінострічки є міфічний З'їзд кобзарів та їх розстріл, про які не лишилось документальних свідчень. Перший варіант сценарію до стрічки написав сам режисер Олесь Санін, потім він був допрацьований письменницею Ірен Роздобудько. Коли в 2012 році кінопроект став одним із переможців конкурсу на отримання державного фінансування, сценарій був ще раз переписаний Олександром Ірванцем, творчість якого наші студенти вивчають на 2-му курсі.

Цікаво, що зйомки відбувалися під Києвом у Витачеві, у Харкові, під Переяслав-Хмельницьким, Новгород-Сіверським, біля Львова, у селищі Цвіткове Городищенського району Черкаської області на однойменній станції, де знаходяться на зберіганні паротяги та збереглась архітектура тих часів.

Головним гаслом фільму є фраза: «Заплющ очі — дивись серцем». Є над чим замислитись...

Прес-служба ЧПТ