Відзначення Дня Соборності в ЧПТ

День Соборності  України — свято, яке відзначають щороку 22 січня в день проголошення Акту возз’єднання УНР та ЗНР, що відбулося в 1919 році.

 

Офіційно в Україні День соборності відзначають з 1999 року. У цей день також прийнято згадувати іншу подію, яка відбулась рівно на рік раніше 22 січня 1918 р. - прийняття ІV Універсалу УЦР, яким проголошувалася повна незалежність УНР.

Деякий час, з 30 грудня 2011 року, указом на той час Президента України В.Януковича  День соборності на офіційному рівні було скасовано і натомість встановлено «День Соборності та Свободи України».

Однак нещодавно – 13 листопада 2014 року  указом Президента України П. Порошенка свято було відновлено.

Живий ланцюг 1990 року -  акція, що стала однією з найяскравіших подій під час руху за відродження незалежної соборної демократичної України та утвердження національної ідеї. Патріотичні сили в передчутті розпаду СРСР  згуртувалися й  21 січня 1990 року організували «живий ланцюг» між Києвом, Львовом та Івано-Франківськом як символ духовної єдності людей східних і західних земель України, як запорука існування єдиної, соборної України. Від 1 до 3 мільйонів людей, узявшись за руки, створили на дорогах і шосе безперервний ланцюг від Києва до Львова.

Вони відзначали День Соборності, День своєї української єдності та свободи. Ця акція актуальна і сьогодні.

Невипадково саме в цей день у ЧПТ було урочисто відкрито меморіальну дошку випускнику 2013 року відділення «Обслуговування транспортних засобів» Солонару Максиму, що захищав суверенітет та територіальну цілісність України і загинув у місті Артемівськ 16 жовтня 2014 року. Він був хорошим студентом, прекрасним товаришем і справжнім чоловіком. Після завершення технікуму проходив службу за контрактом у розвідувальній роті 17-ї танкової бригади, був снайпером.

На пам’ятній лінійці були присутні батьки та одногрупники Максима, що висловили свої думки щодо його геройства та мужності. Вічна пам'ять тобі, Максиме!

 Єдність і свобода робить нас гідними нащадками наших батьків! Будемо з трепетом зберігати цей безцінний скарб! Хай береже нас усіх Господь і слава Йому за цю прекрасну країну - Україну!

Прес-служба ЧПТ