Пам'яті Симоненка

Народ мій є! Народ мій завжди буде!
Ніхто не перекреслить мій народ!
Пощезнуть всі перевертні й приблуди,
І орди завойовників-заброд

Цієї суботи Україна відзначатиме 51 річницю смерті В.Симоненка.  Він помер 13 грудня 1963 року у черкаській лікарні (за офіційною версією, від раку). У нього відмовили нирки після жорстокого побиття міліціонерами, яке часто називають замовним. За 24 роки незалежності ні СБУ, ні МВС не оприлюднили правди про цей випадок і "правильна" версія смерті від онкозахворювання досі є офіційною. Народився поет в с Біївці Лубенського р-ну на Полтавщині 8 січня 1935 р. У 1952 р. закінчив із золотою медаллю середню школу в Тарандинцях, вступив на факультет журналістики Київського університету ім.Т. Шевченка. 1957-1960 рр. - працював у газеті "Черкаська правда", у 1960-1963 pp.,- "Молодь Черкащини", власним кореспондентом "Робітничої газети", а також займався літературною творчістю. 1962 р. - став членом СПУ. Похований у Черкасах.1995 р. - посмертно присуджено премію ім.Т. Шевченка, створено сквер Василя Симоненка, меморіальну дошку, музейну кімнату «Робочий кабінет В.Симоненка». Наступного місяця Черкащина відзначить 80-річний ювілей з дня народження поета.

Студенти ЧПТ цікавляться творчістю шістдесятників, зокрема таких, як В. Симоненко. Адже ідея їхньої творчості збігається з сучасними настроями молоді, з огляду на останні події в країні. Так, студенти РА 2-1 з власної ініціативи відвідали музейну кімнату, яку сьогодні вже зачинено на реконструкцію,  сквер В.Симоненка, влаштували власний конкурс на кращого читця поезій прямо в кабінеті митця.

Голова Черкаської облради В. Коваленко розповіла про заходи, які плануються провести на Черкащині з нагоди 80-річного ювілею поета: щорічний літературний конкурс “Ну що б, здавалося, слова” присвятять визначній даті і залучать до участі творчу молодь. Будівлю газети “Черкаський край”, де розміщений музей В. Симоненка, і де він працював, відреставрують і встановлять там погруддя поета. У обласному драматичному театрі підготують цікаву біографічну виставу. Також планується великим накладом видати збірку поезії Василя Симоненка, яку розповсюдять по бібліотеках і відправлять в АТО. Заплановані заходи і в черкаських закладах освіти.

Прес-служба ЧПТ