Черкаський політичний технікум: єднання досвіду і юності

Черкаський політичний технікум: єднання досвіду і юності
Своєю енергетичною потужністю Черкащина у великій мірі завдячує тим професійним кадрам, які готує Черкаський політехнічний технікум – один із найпрестижніших вищих навчальних закладів 1-го рівня акредитації не тільки в області, айв Україні.
З часу свого заснування у 1922-му році, коли електрифікація країни стала головним державним планом, і до наших днів, коли електроенергетика вже давно є основою життя суспільства, рушієм усіх економічних процесів, технікум не відступає від свого підначального завдання – підготовки висококваліфікованих спеціалістів середньої ланки – техніків-електриків – для роботи в енергетичній галузі.
Тисячі його випускників працюють у різних регіонах України і за кордоном, багато з них після навчання в технікумі отримали вищу інженерну освіту, стали керівниками підприємств різної форми власності, відомими вченими, науково-педагогічними працівниками, знаними фахівцями в різних галузях виробництва. Але скільки б не минуло років, технікум для них залишається рідним домом, який дав їм путівку в життя, почуття надійності і впевненості в собі. Вони ніколи не забувають про свою першу "альма-матір", а технікум продовжує підтримувати зв'язки зі своїми вихованцями.
От і цього разу за сприяння педагогічного колективу Черкаського політехнічного технікуму, його директора Дмитра ГАЛАТА в цьому ВНЗ напередодні Дня енергетика відбулася зустріч випускників електротехнічного відділення 1965-го року.

Орієнтація на успішність
- Дмитре Володимировичу, 45 років, які минули з часу цього випуску – це досить великий відрізок часу. І те, що технікум і дотепер пам'ятає своїх вихованців – це дуже важливо. Але чи мають ці зустрічі якийсь вихований і пізнавальний вплив на покоління сьогоднішніх ваших студентів?
- Безумовно, Адже підчас цих зустрічей відбувається контакт між тими, хто вже пройшов школу життя, має багатий професійний досвід, і тими, хто лише готується ввійти в дорослість. Молодь наочно переконується: ось вони – успішні люди, які свого часу вчилися в цьому ж навчальному закладі і які досягли того, чого прагнули, – високої фахової майстерності, кар'єрних вершин, здобутків, основою яких стали знання, отримані в нашому технікумі.
Погодьтеся: сто повчань, якими б вони не були доречними, не замінять одного наочного прикладу. Тому ми постійно запрошуємо наших колишніх випускників і на подібні зустрічі, і на заходи, які проводяться в технікумі.
Це спілкування корисне як для молоді, так і для самих ветеранів. Вони бачать, що технікум у своєму розвитку не стоїть на місці, а невпинно розвивається. І пишаються цим разом з нами. Сьогодні, приміром, ми готуємо молодших спеціалістів із дев'яти спеціальностей на денному відділенні та з п'яти – на заочному для енергетичної, машинобудівної, автомобільної, агропромислової та інших галузей економіки.
Маємо потужну матеріально-технічну базу. Це – 31 лабораторія, 46 кабінетів, обладнаних технічними засобами навчання, різними видами комп'ютерної техніки, п'ять дисплейних класів, сім виробничих цехів, СТО автомобілів тощо. До високої фахової майстерності, кар'єрних вершин, здобутків, основою яких стали знання, отримані в нашому технікумі.
Погодьтеся: сто повчань, якими б вони не були доречними, не замінять одного наочного прикладу. Тому ми постійно запрошуємо наших колишніх випускників і на подібні зустрічі, і на заходи, які проводяться в технікумі.
Це спілкування корисне як для молоді, так і для самих ветеранів. Вони бачать, що технікум у своєму розвитку не стоїть на місці, а невпинно розвивається. І пишаються цим разом з нами. Сьогодні, приміром, ми готуємо молодших спеціалістів із дев'яти спеціальностей на денному відділенні та з п'яти – на заочному для енергетичної, машинобудівної, автомобільної, агропромислової та інших галузей економіки.
Маємо потужну матеріально-технічну базу. Це – 31 лабораторія, 46 кабінетів, обладнаних технічними засобами навчання, різними видами комп'ютерної техніки, п'ять дисплейних класів, сім виробничих цехів, СТО автомобілів тощо. До того ж, студенти самі виготовляють діючі стенди, які допомагають і їм, і тим, хто вчиться вже після них, досконало оволодіти обраною спеціальністю.
А ще в технікумі є два спортивних зали – ігровий та атлетичної підготовки, діють різноманітні спортивні секції, постійно проводяться спортивні змагання, працюють гуртки художньої самодіяльності, випускається газета "Політехнік" і т.д. Ми створили власний музей, який має велике виховне значення і де представлені трудові і життєві успіхи наших видатних вихованців, у тому числі і тих, які випускалися 45 років тому.
А наскільки технікум був і залишається популярним серед різних поколінь молоді, говорить хоча б те, що в нашому навчальному закладі вчаться діти і онуки тих, хто колись тут також отримував спеціальність. І електротехнічне відділення, як одне з найстаріших, якраз і славиться такою спадковістю.

Звідси починається старт у життя
Це була дійсно незабутня зустріч. Сивочолі люди згадували своє навчання в технікумі і трудове життя протяжністю майже в півстоліття. Молодь дивувалася тій енергетиці, яка збереглася у ветеранів, і дружбі, яка їх і дотепер об'єднує. Минуть роки, і ці молоді люди зрозуміють, що технікум теж дав їм не тільки надійну професію та ґрунтовні знання, а й почуття товариськості та взаємопідтримки, які допомагатимуть і в житті, і в роботі

Анатолій МІЩЕНКО, заслужений енергетик України, директор ДП "Черкаська мехколона" ВАТ "Київсільелектро":
- За 45 років я жодного разу не змінив своїй професії електроенергетика. І запис у моїй трудовій книжці лише один – Черкаська мехколона. Тисячі кілометрів повітряних ліній електропередач, зведених передусім для сільськогосподарського споживача, десятки збудованих гідро та дизельних електростанцій, понад 100 трансформаторних підстанцій – все це праця нашого колективу, який я очолюю вже понад 25 років і в якому всі мають вищу або ж середню спеціальну освіту, в тому числі, й отриману в Черкаському політехнікумі.
Взагалі, в області мабуть не знайдеться такого підприємства енергетики, де б не працювали випускники нашого технікуму – висококваліфіковані спеціалісти, талановиті організатори виробництва, відповідальні і віддані своїй справі люди. Кожному з нас технікум дав упевнений старту життя, і те, чого ми в житті добилися, так це, в першу чергу, завдячуючи знанням і фаховій підготовці, отриманій у нашому рідному навчальному закладі.

 

Валерій ІВАНЕНЧУК, директор ВАТ "ПМК-2", нагороджений за свою роботу медаллю "За трудову доблесть", Почесною грамотою Міністерства електротехнічної промисловості СРСР та іншими відзнаками:
– Я ніколи не поривав зв'язків із технікумом і вже не один рік є в ньому головою державної кваліфікаційної комісії. Головне завдання для мене і моїх колег – це, щоб молоді люди увійшли в доросле життя вже справжніми професіоналами. Так готували колись нас і, повірте, навіть навчаючись згодом в інститутах, ми за фаховим рівнем були на багато вищими за своїх однолітків, а отже й почувалися більш упевнено, ніж ті, хто вступав у вузи після закінчення середньої школи. Взагалі технікум завжди давав і зараз дає комплексну підготовку молоді до життя, приділяє велику увагу розвитку спорту, талантів. Я, наприклад, займався баскетболом, брав участь у легкоатлетичних змаганнях. І ми, як правило, перемагали. Тож, бути лідером – це ще одна риса, яку виховав у нас технікум. Не дивно, що серед випускників технікуму всіх років є немало керівників виробництва, політичних діячів, учених. Приміром, у нашій групі відомим науковцем став Анатолій Калінін, інші займають серйозні посади в різних галузях економіки, передусім – енергетичній. До речі, мої обидва сини теж закінчили Черкаський політехнікум, онучки також вирішили отримати тут освіту.

Григорій ТЕСЛЕНКО, завідуючий заочним відділенням Черкаського політехнікуму:
- Є такий вислів: корабель життя піддається всім вітрам і бурям, якщо не має трудового баласту. Наші вихованці чудово розуміють: професія в житті – це головне, якщо прагнеш добитися у ньому чогось вагомого. Батьки ж добре знають, що віддають своїх дітей у надійні руки. Особливо ж ті, які свого часу закінчили наш навчальний заклад.
До речі, технікум ще й допомагає своїм випускникам із працевлаштуванням, що сьогодні дуже важливо. До того ж і спеціальності для молоді ми пропонуємо такі, які користуються попитом на ринку праці. Окрім того, наші випускники після технікуму мають змогу продовжувати своє навчання за скороченим терміном, починаючи з ІІІ-го курсу, у ВНЗ ПІ-ІV-го рівня акредитації. Що більшість із них і робить.

Іван БИЧЕНКО, студент ІV-го курсу електротехнічного відділення:
- Я вважаю, що фундамент майбутнього закладається в юності. З чого і як починаєш – все це потім матиме своє продовження. Тому після дев'ятого класу я зважив усі "за" і "проти" і вирішив, що ще два роки в школі мені мало що дадуть. А от отримати надійну спеціальність плюс повну середню освіту в технікумі – це вже чогось добитися.
Мені подобається професія техніка-електрика, заняття в лабораторіях і цехах технікуму, практика, яку я проходив у майстернях "Черкасиміськсвітло", ставлення викладачів до нас, як до дорослих людей. Коли я вперше прийшов у технікум, то зрозумів: тут зовсім інший світ, не такий як у школі, де все невизначене, без конкретної мети. В технікумі ж тебе націлюють на реальне життя, і це мені подобається. Після закінчення навчання обов’язково вступатиму до ЧДТУ – це я вже вирішив. Зараз займаюся тайським боксом, беру участь у різних заходах, які проводяться в технікумі. І ця зустріч випускників, які закінчили наш навчальний заклад 45 років тому, для мене цікава. Скільки ж ці люди зуміли в своєму житті добитися і при цьому залишаються в душі такими ж молодими, діяльними, їхня професійна успішність починалася з нашого технікуму і це нам, молодим, дає впевненість, що й у нас усе вдасться.


Наталя ВІРГУШ