Бути чи не бути українському народові?

Я запитую в себе, питаю у вас, у людей, 

Я питаю в книжок, роззираюсь на кожній сторінці: 

Де той рік, де той місяць, той проклятий тиждень і день,

Коли ми, українці, забули, що ми — українці? 

І що в нас є душа, повна власних чеснот і щедрот, 

І що є у нас дума, яка ще од Байди нам в'ється, 

І що ми на Вкраїні — таки український народ…

Фото зі святкування

З цього питання  і почалося святкування Дня писемності в Черкаському політехнічному технікумі. Викладачі української мови та літератури Н.Д. Галат та Т.А. Соломаха, студенти груп ОД2-1 та ЕП1-1 активно брали участь в обговоренні цього питання. Всі присутні мали змогу  переглянути фільм: «ДНК- портрет нації» та дізнатися більше про таємниці прадавньої цивілізації, походження українців. Українське ДНК може розповісти  про всю історію заселення Європи. Походження українців цікаве вже тому, що цю територію люди заселяли ледь з’явилися в Європі, а саме  50 тисяч років тому. Перегляд фільму справив  на нас незабутнє враження.

 

Хлівицька Єлизавета, Кулик Вікторія та Майборода Ілона (студентки групи ОД2-1) повідали нам цікаві факти про « Надзвичайну  Україну», символіку українського народу та значення  рідної мови в житті кожної людини. Також хочеться  відмітити виступи: Фарисея Станіслава та Зарви Андрія (група ЕП1-1), які розповіли нам про українську діаспору. Не забули також обговорити актуальне питання про двомовність в Україні.

 

На завершення дівчата заспівали пісню: «Як у нас на Україні». Під слова цієї пісні всіх присутніх пригощали варениками, що викликало величезне здивування. Ми дуже вдячні викладачам, які розвивають нас культурно і духовно, розширюють наші знання, виховують справжніх патріотів своєї країни.  Ці знання ми будемо нести через все своє життя.

З повагою та вдячністю студентка групи ОД 2-1Майборода Ілона

та викладачі циклової комісії філологічних дисциплін